І сесія

Модуль 1. Сучасний вчитель як провідник змін

1-2  березня  2018 року на базі Міжгірської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 стартувала  перша  очна сесія  з підготовки вчителів початкових класів,  які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/2019 навчальному році. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів району для роботи в умовах Нової української школи  здійснено відповідно до «Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти» (наказ Міністерства освіти і науки України № 36 від 15 січня 2018 р.). Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів.

Заняття провели тренери: Гордуз Н.О. – завідувач кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Січка В.І. – методист центру практичної психології, соціальної роботи та корекційної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Чепара Н.М. – завідувач РМК  відділу освіти Міжгірської РДА, Казюк Р.І. – заступник директора з  навчально-виховної роботи Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Підберезька М.М. – практичний психолог Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

На розгляд першої сесії були винесена тема «Сучасний учитель, як провідник змін», що включала  розгляд таких питань:

•  Концепція «Нова українська школа». Нові ролі і завдання учителя в умовах освітніх змін.
  • Основні підходи в освітньому процесі.
  • Як працювати в онлайн-курсі  EdEra

Заняття з елементами тренінгу було спрямоване на вдосконалення компетентності педагогів щодо саморозвитку та успішної самореалізації в професійній діяльності на основі чітко визначених засад Концепції Нової української школи.

Слухачі зрозуміли особливості їх участі в освітній програмі, важливість якісної підготовки вчителів до роботи в Новій українській школі за очно-дистанційною формою, познайомилися з Типовою освітньою програмою проведення тренінгів для вчителів початкових класів та  завданнями, що стоять перед ними.

На І (очній) сесії підготовки вчителів 1 класів Нової української школи вчителі ознайомилися   з Концепцією Нової української школи та викликами, що стоять перед початковою освітою, опрацювали головні компоненти Нової української школи: дитиноцентризм, компетентнісний підхід, педагогіку партнерства, обговорили нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті Концепції Нової української школи. У ході занять  проведено огляд проекту Державного стандарту початкової освіти, вивчено нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя. Учасники брали участь у проведенні ранкових зустрічей, руханок, організації освітнього середовища першокласників в Новій українській школі, рекомендованими Міністерством освіти і науки України. Переглянуті відеоролики, презентації, роздаткові матеріали, проводилася робота індивідуально, в парах, групах, під час тренінгів вчителі створювалимоделі майбутнього випускника НУШ, ознайомилися із західними моделями освіти США, Польщі, Болгарії, Фінляндії.

Учителі, які викладатимуть у перших класах у 2018-2019 навчальному році,  зареєструвалися на сайті EdЕra для проходження дистанційного етапу підготовки вчителів Нової української школи.

Учасники тренінгу висловили слова вдячності тренерам за цікаве і змістовне навчання, за позитивні хвилинки спілкування.