Семінар-практикум педагогів-організаторів

3 бер. 2014
Семінар-практикум

25 лютого 2014 року на базі Колочавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 відбувся районний семінар-практикум педагогів-організаторів на тему «Виховання активної особистості школяра через систему виховної роботи педагога-організатора», мета  якого  -  пропагування якісно нових форм і методів, технологій організації виховної роботи, обмін досвідом про сучасні виховні програми, системи,  моделі.

У рамках семінару проведено «круглий стіл» «З досвіду виховної роботи школи», на засіданні якого висвітлено ряд питань: «Реалізація Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (заступник директора з виховної роботи Макар Х.І.), «Виховання особистості через роботу органів учнівського врядування» (педагог-організатор Андрусь О.Ю.), «Організація роботи учнівського врядування в умовах розвитку сучасного суспільства» (голова учкому Хланта Тетяна), «Форми роботи шкільної організації «Юність» (голова ради шкільної організації Дацьо Вікторія).  Заслуговує на увагу засідання ради учнівського врядування «Про підготовку та відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка», на якому члени комісій розглянули одне з найголовніших питань – шляхи популяризації творчості та відкриття величі видатного митця України Тараса Григоровича Шевченка. Кожна комісія мала свої конкретні завдання, які виходили з інтересів дитячих об’єднань. Практичним психологом школи Боржавич О.Я. проведено корекційно-розвивальне заняття «Правила мого життя».

Свідченням професійного і творчого рівня була представлена літературно-музична композиція «Мій край, оспіваний піснями», присвячена  200-річчю з Дня народження Тараса Шевченка, великого поета, художника,  генія, пророка, творця свободи та надії. Світова велич письменника визначається багатьма складниками: його місцем у світовому літературному процесі, впливами на читача та хід історичних подій, внеском нових і мистецьких засобів та скарбів у загальнолюдську культуру. І мимоволі згадуєш  слова Бориса Грінченка: «Шевченко своєю національною свідомістю є геній, а своєю незмірною вагою, значенням у справі національного відродження свого рідного краю є явищем феноменальним, єдиним, може, на світі».

У ході семінару  продемонстровано власну модель виховної системи, коли наставник і вихованець разом створюють матеріальні й культурні цінності, набувають умінь та навичок у процесі формування стосунків, а одним із важливих чинників створення сприятливого виховного простору є робота учнівського самоврядування, яка відіграє важливу роль у повсякденному житті дитячого колективу.